موضوعات داغ

اولین گردهمایی سیلینگ خلیج فارس با حضور اعضای انجمن کایت بردینگ ایران

بازدیدها: ۸۳

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - اولین گردهمایی سیلینگ خلیج فارس با حضور اعضای انجمن کایت بردینگ ایران

اولین گردهمایی سیلینگ (بادبانی) تاریخ ورزش ایران در تاریخ پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ در جزیره قشم شد.

به گزارش جامعه سیلینگ خلیج فارس، مدیر ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم بیان داشت: از زمان تفویض اختیارات ورزشی صورت گرفته به سازمان منطقه آزاد قشم، تلاش ما  گسترش ورزش جزیره با تمرکز بر قابلیت ها و اقیلم این منطقه است.

آقای حق گویان افزود: قشم پتانسیل توسعه ورزش‌های آبی و دریایی را دارد و باتوجه به برخورداری از پهنه ساحلی و ماسه ای وسیع می تواند در رشته سیلینگ (بادبانی) ضمن تیم سازی و حضور در مسابقات ملی و بین المللی، پذیرای جشنواره ها و مسابقات خارجی باشد.

 به گفته حقگویان، برگزاری چنین گردهمایی هایی با حضور روسای هیات ها و کمیته های رشته های مختلف ورزش قایقرانی از استان های جنوبی، اعتماد به نفس و توانمندی اعضای خانواده سیلینگ (بادبانی) را بالا برده به کشف استعدادهای ورزشی نوجوانان و جوانان جنوبی کمک می کند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: قشم ظرفیت میزبانی برنامه های ملی و بین المللی در حوزه ورزش های آبی و دریایی را دارد و باید ورزش خود را متناسب با جغرافیا و توانمندی های منطقه، توسعه دهد.

WhatsApp Image 2020 03 30 at 17.59.08 - اولین گردهمایی سیلینگ خلیج فارس با حضور اعضای انجمن کایت بردینگ ایران

در این گردهمایی که با حضور روسای هیات های قایقرانی بوشهر، بندر لنگه، بندرعباس، کیش و قشم برگزار شد، عزیز سمایی، رییس هیات قایقرانی سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تشکر از حمیدرضا مومنی، مدیرعامل این سازمان گفت: این گردهمایی نخستین برنامه ای است که در کشور به صورت تخصصی به رشته بادبانی پرداخته و میزبانی آن را مدیون تدبیر و نگرش جامع مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه توسعه ورزش های دریایی هستیم.

وی ادامه داد: میزبانی اردوی تیم ملی قایقرانی کشور برای سومین بار، در حالی که تنها سه ماه از آغاز فعالیت هیات قایقرانی منطقه آزاد قشم می گذرد، بیانگر نگاه ویژه مهندس مومنی به این رشته ورزشی است که می تواند به رشد و توسعه این رشته در جزیره قشم کمک کند.

WhatsApp Image 2020 03 30 at 17.59.03 - اولین گردهمایی سیلینگ خلیج فارس با حضور اعضای انجمن کایت بردینگ ایران

حمید شمالی، مسوول انجمن کایت بردینگ جمهوری اسلامی ایران،  نیز ضمن ارایه تاریخچه ای از شکل گیری سیلینگ (بادبانی) در کشور اظهار کرد: سیلینگ در کشور ما و در خلیج فارس با توجه به تاریخ مکتوب بر جای مانده از گذشتگان، سه هزار و ۵۰۰ سال قدمت دارد و احیا این ورزش در جنوب کشور نه تنها تاریخ گذشتگان را حفظ می کند که موجبات توسعه و جذب گردشگری ورزشی در این مناطق خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که این گردهمایی دانش علمی مناسبی به شرکت کنندگان در زمینه انواع رشته های سیلینگ (بادبانی) ارایه دهد و افزود: سیلینگ (بادبانی) یکی از رشته های المپیکی با سهمیه ۳۰ مدال است و نسبت به ورزش های خاکی با تنها ۶ سهمیه مدالی، می تواند یکی از مدال آور ترین رشته ها برای کشور و فرزندان این آب و خاک باشد.

شمالی ضمن قدردانی از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و مدیریت ورزش و جوانان این سازمان در برپایی چنین گردهمایی ورزشی گفت: این رشته بزرگترین فدراسیون جهان با بیش از ۱۱۰ کلاس است و با توجه به دید مثبت منطقه آزاد قشم و ظرفیت سواحل  این منطقه، می تواند رشد خوبی داشته باشد.

به گفته وی، مناطق آزاد پتانسیل خوبی برای  توسعه بادبانی در خلیج فارس دارند و جزیره قشم به لحاظ قرار گرفتن در کریدور اصلی باد خلیج فارس، برخورداری از سواحل مناسب برای آموزش و تمرینات بادبانی در سطح جهانی، مرکز ورزش و تفریحات دریایی کشور بودن، همچنین به عنوان یک منطقه آزاد تجاری و داشتن زیرساخت های گردشگری، قابلیت برگزاری دوره های آموزشی و مسابقات در سطح ملی را دارد.

نخستین گردهمایی قایقرانی بادبانی خلیج فارس با پرداختن به عملکرد هیات های قایقرانی بوشهر، بندر لنگه، بندرعباس، کیش و قشم و برگزاری ۴ پنل آموزشی روز پنج شنبه ۱۰ بهمن ماه با صدور یک بیانیه در سالن مرکز بین المللی رشد قشم به کار خود پایان داد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
 
بستن